Kontrola II

19.04.2017 19:59

Sandra Dodd

Použití slova „kontrola“ naznačuje, že člověk zná správnou odpověď, a pokud „neztratí kontrolu“ nebo „má dost sebekontroly“, není jiná možnost, bude se kontrolovat.

Někteří lidé, ať už mají „sebekontrolu“ nebo ne, zbožňují přestavu kontroly nad jinými lidmi – manželi, přáteli, dětmi, spolupracovníky, sousedy či cizími lidmi. Chtějí kontrolovat, co jejich děti vidí a jedí a dělají a co si myslí.

To se jim nepodaří.

Pokud chcete přinutit slunce, aby vyšlo, nejdříve se podívejte, v kolik má ten den být východ slunce a poručte mu to v tu danou chvíli.

Pokud chcete děti přinutit, aby dělaly, co chcete, zjistěte, co chtějí dělat a co by je bavilo dělat, a naonačte to tak, aby to vypadalo, že jste danou věc či příležitost poskytli, pokud chcete, pokud tím získáte pocit, jako byste přinutili vyjít slunce. Ale ti, kteří trvají na tom, že by měli, mohou a budou kontrolovat někoho dalšího, často skončí sami, emocionálně, pokud ne i fyzicky.

Pro život plný učení a radosti je důležitější spontánnost než kontrola. Přijetí je hodnotnější než vzdor a odpor.

Pokud máte v sobě tu velkou potřebu kontrolovat, možná ji využijte k zvládnutí vlastního nepořádku nebo si vytřiďte papíry nebo přerovnejte knihy nebo oblečení. Vytřiďte si fotografie a negativy. Něco si naskenujte. Nazaměřujte ten paprsek kontroly na lidi, které milujete.

(Kontrola nečiní manželství silnými.)

SandraDodd.com/control